Son Dakika

‘’Ameliyatsız İşlemlere İlgi Artıyor’’

Estetik Anlayışı Değişiyor

‘’Ameliyatsız İşlemlere İlgi Artıyor’’

 Teknolojinin ilerlemesi ve sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte kadınlarda güzellik algısı değişmeye başlıyor. Kısa zamanda güzel görünüme sahip olmak isteyen kişiler ise ameliyatsız yöntemlere başvuruyor. Bunun yanı sıra Kovid-19 pandemisiyle birlikte uzun saatler ekran başında çalışanlar, ışığın olumsuz etkisiyle birlikte cilt kusurlarını daha net görmeye başladı. Hal böyle olunca uzmanlar, kusurları düzeltmek için cildin doğal görünümünü destekleyen ameliyatsız işlemlere yönlendiriyor.

 Medikal Estetik Hekimi Dr. Ayşegül Girgin ve Dr. İsmail Metin Hoşer ameliyatsız cilt yenileme işlemlerini detaylarıyla anlatıyor;

Yaş aldıkça bedenimizde olduğu gibi cildimizdeki kolajen miktarı da azalıyor. Formunu kaybeden cilt yapısında ise zaman geçtikçe derin çizgiler ve sarkmalar meydana geliyor. Cildin yaşlanmasıyla birlikte, estetik güzelliğine önem veren kişiler ise çözümü ameliyatsız işlemlerde arıyor. Bu kapsamda yaşlanma ile birlikte ciltte meydana gelen deformasyonları, cerrahisiz tedavi yöntemleri ile önüne geçebildiğini belirten Medikal Estetik Uzmanı Dr. Ayşegül Girgin, ‘’30’lu yaşlardan itibaren düzenli cilt yenileme tedavilerine başlamak, sarkmaların gecikmesi için yapabileceğimiz en temel tedbirlerinden biri. Gelişen teknolojinin sunduğu odaklanmış ultrason dalgaları, cilt altına verilebilen radyo frekans dalgaları gibi enerji bazlı uygulamalar en sık tercih edilen cilt bakım işlemleri arasında yer alıyor. Özellikle en yüzeyden en derine kadar cildi yenileyen bir teknik olan Hifu işleminde başarılı sonuçlar alıyoruz’’ dedi.

Sarkmayı Engellemek için Ne Yapmalıyız?

Yaşlanma ile ciltte deformasyonlar meydana geliyor. Genetik yapı, hızlı kilo kaybı, güneş ışığı gibi birçok faktör de ciltteki sarkmayı hızlandıran süreçlerin arasında yer alıyor. Estetik Hekimi Dr. İsmail Metin Hoşer, ‘’İlerleyen yaşlar, yüz kemiklerindeki hacmin azalmasına, bağ dokusunun esnekliğini kaybetmesine ve yer çekiminin etkisiyle yüzde sarkmalara sebep olur. 30’lu yaşlardan itibaren düzenli cilt yenileme tedavilerine başlamak, sarkmaların geciktirilmesi için önem arz ediyor’’ diye belirtti.

Ameliyatsız Cilt Yenileme İşlemlerini Seçerken Dikkat Edilmeli

Medikal estetik uygulamalarında hastanın cilt yapısına göre hareket edilmesi gerektiğini belirten Dr. Hoşer, ‘’Sarkmış yüz, gıdı ve boyun bölgesi için cerrahi yöntemlerin dışında dokuları kuvvetlendiren enjekte edilebilen ürünlerden ultrason dalgalarına, küçük iğneli uçlarla cilt altına verilebilen radyo frekans dalgalarından iple yüz askılamaya kadar birçok cerrahisiz yöntem mevcut. Bizler tedavi şeklini seçerken kişinin cilt yapısı ve problemine en uygun uygulamayı seçiyoruz. Özellikle Hifu ve iple yüz askılama uygulamalarında başarılı sonuçlar alıyoruz’’ dedi.

Kimler Tercih Etmeli ve Etmemeli?

Cilt yaşlanmalarının etkilerini azaltmak için uygulanan ameliyatsız yöntemler sayesinde ciddi sarkmaların ve cerrahi ihtiyacının 65 yaş ve üzerine kadar ötelendiğinin altını çizen Dr. Ayşegül Girgin, ‘’Ameliyatsız yöntemler cilt yapısı bozulmuş hafif ya da ileri düzeyde sarkmaların oluştuğu tüm cilt tiplerinde uygulanan tedavi şekilleridir’’ diye belirtti.

Hifu Uygulaması Nedir? Kaç Seans Uygulanmalı?

Dr. Girgin sözlerine şöyle devam etti, ‘’Hifu tedavisi cilde ultrason dalgalarının verilmesiyle yapılan bir işlemdir. Yalnızca cilt altı dokusu çok ince atopik dediğimiz cilt yapısında çok fazla tercih edilmeyen bir tedavidir. İleri sarkmalarda Hifu ile iple yüz germe işlemini kombine yaparız. Hifu tedavisi ile cildi ve cilt altı dokusunu sıkılaştırırken, aynı zamanda yağ dokusunun hacmini de azaltıyoruz.  3 farklı derinliğe verilen dalgalar, 4,5-3 ve 1,5 mm derinliklerine ulaşır. Uygulama 3 farklı seansta tamamlanır. Tedavinin sonuçlarını 1 ay içinde görmeye başlarken, 4-6 ay arasında maksimum sonucu görürüz. Etkisi 1 yıl ile 1,5 yıl arasında devam ederken; iple yüz askılamanın sonuçlarını işlemden hemen sonra görüyoruz. Bu tür tedaviler yalnızca yüz için değil sarkan kol, iç bacak ve karın bölgesinde de uygulanabiliyor’’

Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisinde İyileşme Süreci

Kısa ve anesteziye gerek kalmadan uygulanan ameliyatsız cilt yenileme tedavilerinin kısa sürede etkisinin görüldüğünü belirten Dr. İsmail Metin Hoşer ise ‘’Ameliyatsız tedavi işlemi olan Hifu tekniği, deri yüzeyinde herhangi bir tahrişe yol açmıyor. Yalnızca iple yüz askılama işlemlerinde 1 hafta sürecek küçük cilt dalgalanmaları görülebiliyor. Her iki tedaviden sonra da sosyal hayattan uzak kalmadan günlük yaşama dönebilmek mümkün oluyor. Bu tedavilerin kısa, etkili ve ameliyatsız gerçekleştirildiği için de birçok kişi tarafından tercih ediliyor’’ dedi.

 

 

Bir yanıt yazın