Son Dakika

AY BURCUMUZ ve SAĞLIĞIMIZ  

AY BURCUMUZ ve SAĞLIĞIMIZ

 MÖ 400’e kadar , doktorlar ve filozoflar ay’ın döngülerinin insanlarda  davranışsal değişiklikleri tetiklediğini ileri sürmüştür. Ünlü  hukukçu William Blackstone  ise  insanların ayın evrelerine göre akıl yürütme yeteneklerinin değişebildiğini söylemiştir. Dolunayın okyanusların gelgitlerini etkilediğini denizin yükselip alçalmasını, bazı balıkların ay döngülerine göre   ürediklerini  düşünürsek insanları da ruhen ve fiziken etkilemesi oldukça normaldir değil mi?

Peki doğum haritalarımızdaki ayın sağlığımıza dair bir etkisi var mıdır sizce? Ay, Dünya’ya göre en hızlı hareket eden cisimdir. 28 günde zodyak boyunca seyahat eder ve  her burçta 2.5  gün geçirir. Hızlı bir şekilde burç değiştirdiği için  Güneş burcumuzdan çok daha önemlidir. Ay burcunuzu bilmek, hayatınız ve kendiniz hakkında   daha fazla bilgi edinmenize de yardımcı olabilir. Burcunuz yada Ay burcunuza göre daha sık yaşayabileceğiniz rahatsızlıklar nelerdir bilmek ister misiz?

Koç, sağlık söz konusu olduğunda vücudunun baş ve beyin kısmını yönetir. Sağlık rahatsızlıklarının çoğunun başı ile ilgili olmasının nedeni budur. Koçlar aşırı düşünme, stres, baş ağrısı, diş sorunlarını sık yaşayabilirler.

Boğalar,  en çok halsizlikten şikayet eder. Ayrıca boğaz, boyun ve kulak sorunlarından etkilenmeleri de olasıdır.

İkizler burcu  mide bulantısı, yorgunluk, uykusuzluk çekebilir, bunlar dışında omuzlarda ağrı ve tutulmalar, akciğer sorunları ve kollarda ağrı, büyük ölçüde etkilendikleri alanlardır.

Yengeçler  göğüs ve mide sorunları yaşarlar  çocukluk yaşlarında bu sıkıntıyı çekmeye başlayabilirler. Yengeçlerin sağlıklı ve formda kalmak için yeme alışkanlıklarına  her yaşta dikkat etmesi gerekir.

Aslan burçları daha çok  kalp, sırt, omurga ve kan değerleri  ile ilgili  rahatsızlıklar yaşarlar.

Başaklar genellikle karınla ​​ilgili sorunlarla uğraşır. Kilo dengesizleri ve karın ağrıları çekerler. Düzensiz beslenme alışkanlıkları nedeniyle mide ile ilgili  endişeleri de olabilir.

Terazi burçları  hayatlarında her şey denge içinde olsun ister dengeleri bozulmaya başladığında  ishal ve kabızlık yaşabilirler. Böbrek ile ilgili sorunlar da önemli sorunları   olabilir. Hatta çok sık cilt probleminden şikayet ederler.

Akrepler  en çok cinsel organları, mesane, yumurtalıklar ve testislerle  ilgili problem yaşarlar. Hormonal dengesizlik de sıklıkla görülebilir.

Yay burçları özgür ruhlu insanlardır ,coşkulu heyecanlı hareketli yapıları ve dikkat eksiklikleri ile  kazalarla en sık karşılaşan kişilerdir. Uyluk  ve kalçalarında ağrılar da  yaşayabilirler.

Oğlaklar  kemiklerine dikkat etmeliler  çünkü kemikleri vücutlarının  en çok etkilenen kısımlarından biridir ve bunu dişler, eklemler ve ciltle ilgili sorunlar izler.

Kova burçları fazladan efor sarf ederler .Sağlıklarına  dikkat etmelerine  rağmen ayak bilekleri ve kan dolaşımı ile ilgili sorunlar yaşayabilirler.

Balıkların sinir sistemi hassastır, bağışıklıkları da zayıf olabilir. Bunun dışında ayaklar ile ilgili rahatsızlıklar  çekebilirler.

Astrolog & Grigori Grabovoi Eğitmeni EBRU CEYLAN ÇAP

Mail: capebruceylan@gmail.com

İnstagram: byprimarima

 

 

 

Bir yanıt yazın