Son Dakika

Ay Tutulması ve İnsan Sağlığına Etkisi

Ay Tutulması ve İnsan Sağlığına Etkisi
Tutulmaların ve Merkür gerilemesinin etkisi altında baş döndürücü günler geçiriyoruz.16 Mayıs Pazartesi günü Akrep burcunda Kanlı Ay Tutulması gerçekleşecek. Bu ne demektir? Dünya tam olarak Güneş ile
Dolunay arasına girecek ve ay tutulacak, birkaç dakikadan birkaç saate kadar değişen bir süre içinde ay kırmızımsı bir renge dönüşecek.
Hepimizin bildiği gibi, astrolojide tutulmalar büyük, ani değişimler anlamına gelmektedir. Danışanlarım tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biri de ay tutulmasının insanların sağlığını etkileyip etkilemeyeceği. Bu konuya dair kesin bir bilimsel kanıt yok fakat birçok astrolog ve büyük bir kesim Ay tutulmalarının bir kişinin yaşamının farklı yönlerini de sağlığını da etkileyebileceğine inanıyor. Ay
tutulması sırasında yayılan güçlü ultraviyole ışınlarının insanların sağlığını birçok yönden etkileyebileceği de iddia ediliyor. Kadim zamanlardan günümüze gelen inanışa göre Ay tutulması esnasında zararlı enerjiler ortaya çıktığı için hamile kadınlara zarar verebileceği düşünülüyor.
Bir ay tutulması sırasında hamilelerin evde kalmaları özellikle gece dışarı çıkmamaları ve aura alanlarını ağır enerjiye maruz bırakmamaları tavsiye ediliyor. Tutulmanın olduğu günü her zamankinden daha sağlıklı beslenerek dinlenerek ve uyuyarak geçirmenin faydalı olacağına inanılıyor. Ay tutulması esnasında çoğu kişi sindirim problemleri yaşayabildiğini yediklerinin ve içtiklerinin rahatsız edici olduğunu belirtiyor. Tutulma hazımsızlık ve şişkinlik gibi sindirim komplikasyonlarına yol açabiliyor. Ay’ın doğurganlığın ve dişiliğin simgesi olduğu bilinir tutulma dönemlerinde kadınların hamile kalması için ideal bir zaman olduğu da bilinenler arasındadır.
Bazı kadınlarda ise adet gecikmesi hatta adet kesilmesi görülebiliyor. Migren ve sinüs ağrıları ,yorgunluk, uyku problemleri ve sersemlik hissi tutulmaların öncesinde ve sonrasında yaşanan sıkıntılar arasında ön sırayı çekiyor. Ayrıca yapılan araştırmalara göre nefes darlığı, sabırsızlık, güvensizlik, kararsızlık, ve ruh hali değişimleri yaşanabiliyor. Tıp dünyası, tutulmaların insanlar üzerinde fiziksel bir etkisi olduğuna dair herhangi bir sonuca varmamış olsa da, tutulmaların psikolojik etki yaratabileceğini çok iyi biliyoruz. Bu sebeple tutulma öncesinde ve sonrasında kendimizle zaman geçirmek sakinleşmek yavaşlamak içimize odaklanmak hem ruhem hem fiziken hepimize çok iyi gelecektir.
Bu dönemi kolaylıkla sağlıkla atlatmayı hem kendim hem de bütünün hayrı için diliyorum. Hepinize Sevgiler

Astrolog & Grigori Grabovoi Eğitmeni EBRU CEYLAN ÇAP

Mail: capebruceylan@gmail.com

İnstagram: byprimarima

Bir yanıt yazın