Son Dakika

“Hasta Olmak Zorunda Değilsiniz!”

Dr. Azem Çobaner ‘Hasta olmak zorunda değilsiniz!

Ozon tedavisine biyorezonans, homeopati gibi koroyucu ve  önleyici  tedavi yöntemlerinin uygulanmasında çok tanınan  hekimler arasında yer alan Dr. Azem Çobaner ”Hastalanıp şifa bulmak için yollara düşmektense koruyucu ve önleyici yöntemleri kullanarak sağlıklı ve mutlu bir hayatı sürdürebileceğinin altını çizdi.

1961 Kumluca Antalya’da dünyaya gelen Dr. Azem Çobaner  1985 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp fakültesini bitirdikten sonra 1996 yılında Nükleer tıp Uzmanı olduğunu ‘Sinyal Nükleer Tıp Merkezinde’ 2013 yılına kadar çalıştığını ve sonrasında. 2003 yılından bu yana başta  ozon tedavisi olmak üzere ; biyorezonans, homeopati gibi koroyucu ve  önleyici  tedavi yöntemlerini de  eklediğini belirtti.

Bu uygulamalar ile tıbba bakış açısının değiştiğini önemle vurgulayan Çobaner, nöral terapi, visseral manuel terapi, mezoterapi, kraniosakral terapi, hacamat, sülük, kinezyoloji gibi pekçok koruyucu, önleyici uygulamaları hastaların tedavisinde kullanmaya başladığını ifade etti. Hastalıkların her insanda aynı reaksiyonu vermediğini, her bireyin kendi anatomik yapısına göre bir tedavi süreci oluşturulması gerektiğini belirten Çobaner , son zamanlarda homeopati ile  ilk önce sağlıklı bir bireyin hasta olmadan uzun yıllar yaşamasına yönelik uygulamalar yaptıklarını önemle vurguladı. Nöral terapi , visseral manuel terapi gibi uygulamaların bir çok hastalığı oluşturan sebepleri ortadan kaldırırken insan vücudunun kendi kendini tedavi etmesine yönelik bir düzenlemeyi sağladığını belirtti.

Dr.Azem Çobaner  ”Hastalanıp şifa bulmak için yollara düşmektense koruyucu ve önleyici yöntemleri kullanarak sağlıklı ve mutlu bir hayatı sürdürebileceğin yollara çıkmak daha akıllıca bir seçimdir”. diyerek vatandaşları uyardı.

Bir yanıt yazın