Son Dakika

Ruh Beden Zihin Dengesi

Ruh Beden Zihin Dengesi

Yaşam kalitemizi belirleyen şeylerin başında elbette genel sağlığımız gelir .Genel sağlığa sahip olabilmek ise üç bileşenden geçer.
Fiziksel sağlık
Duygusal Sağlık
Zihinsel Sağlık
Manevi dilde yorumlarsak ;Ruh-Beden-Zihin uyumu. Bu üç bileşende ustalaştığımızda zirveye çıkmış oluruz, manevi esenliğe kavuşuruz. Manevi esenlik yaşamla savaşmayı bırakmak, kendinle barışmak farkındalıkla yaşamak ,uyarlanabilir olmak, hayatın tadını çıkartmak demektir .
Zihin nedir?
Zihniniz, inançlarınızdan, düşünce ve eylemlerinizden sorumlu olan hem bilinçli hem de bilinçsiz zihninizdir.
Beden nedir?
Gövdenizdir. Bedeniniz, sizi yaşam boyunca taşıyan ve dünyayı beş duyunuz aracılığıyla deneyimlemenizi sağlayan fiziksel yönünüzdür.
Ruh nedir?
Ruhunuz özünüz olarak adlandırabileceğiniz somut olmayan parçanızdır.
Şifa ve bütünlük ancak zihin, beden ve ruh dengede olduğunda gerçekleşir. Bunlardan birindeki zayıflık veya dengesizlik diğerlerini olumsuz etkileyebilir.
Zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu güçlendirerek dengelemek için;
-Stresinizi azaltacak meditasyonlar yapabilirsiniz. Meditasyon daha sakin hissetmenize yardımcı olur. Meditasyon yapmayı bilmiyorum diyorsanız ; gözlerinizi kapatıp tek başınıza sakin sessiz bir ortamda oturmak ve sadece nefesinize odaklanmış olmak en basit meditasyondur.
-Dans ederek ruhunuzu canlandırırken ,çizim yaparak ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.
-Yeterince uyumayı ihmal etmemelisiniz. Uyku ; zihniniz, bedeniniz ve ruhunuz için gereklidir.
-Dengeli beslenmelisiniz. Çok klişe gelebilir ama gerçekten ne yersek o olduğumuzu bilmelisiniz.
-Doğada vakit geçirmelisiniz.
-Şükretmelisiniz. Sabahları ya da yatmadan hemen önce ilk iş olarak şükrettiğiniz şeylerin zihinsel bir listesini yapabilirsiniz.
-Kendinizi topraklamalısınız. Çıplak ayaklarınızla mümkün olduğunca sık toprağa basmalısınız.
-Sevdiklerinizle zaman geçirmelisiniz. Sizin için en önemli olan insanlara zaman ayırmanız ruhunuza bedeninize ve zihninize iyi gelir.
Vücudunuzun ruhunuzun ve zihninizin size teşekkür ettiğini hissedebilirsiniz. Ruh beden ve zihin uyumunu yakalayan insan yaşamında bir pozitiflik döngüsü yaratır, çekim yasasını rahatlıkla kullanmaya baslar böylece kendini tatmin edici ve mutlu bir hale getirir.

Astrolog & Grigori Grabovoi Eğitmeni EBRU CEYLAN ÇAP

Mail: capebruceylan@gmail.com

İnstagram: byprimarima

Bir yanıt yazın