Son Dakika

Sağlıklı beslenmede süreklilik şart

Sağlıklı beslenmede süreklilik şart  

Sağlıklı beslenmenin önemli ve devamlı olması gerektiğini söyleyen Diyetisyen Cemre Balkan, “Beslenmede süreklilik ve diyetisyen takibi önemli” dedi.  

Sağlıklı Beslenme ve Diyet başlığı altında Medicana Int. Samsun Hastanesi ve bir alışveriş merkezinin ortak çalışmasıyla bir söyleşi gerçekleştirerek sağlıklı beslenmenin önemi konuşuldu. Yapılan söyleşinin yanı sıra etkinliğe sağlıklı atıştırmalık ve içecekler misafirlere ikram edilerek fikirleri alındı, soruları cevaplandı.

Meyve ve sebzelerin mevsiminde tüketilmesinin önemine belirten Diyetisyen Cemre Balkan, ”Çocuklarınızın mevsiminde tükettiği meyve ve sebzelerin besin değeri daha yüksektir. Tüketmediği noktalarda birtakım alternatifler üretmek elinizde. Ispanaklı gözleme, meyve dilimleri, sebzeli makarna, fırın mücver gibi alternatifler olabilir Ara öğünlerde çıkan kek, poğaça, kantindeki bisküvi ve çikolatalara dikkat edilmeli. Diyetisyen takibi verilen listelerin süreklilik arz etmesi çok önemli. Bazen danışanlarımız takipten kaçınabiliyor bu da ne yazık ki kat edilen yolu bazen başa sarmamıza neden olabiliyor. Beslenmede süreklilik ve diyetisyen takibi önemli” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Bir yanıt yazın