Son Dakika

Yüz estetiğinde kişiye özel çözümlerle gençleşin

YÜZ ESTETİĞİNDE KİŞİYE ÖZEL ÇÖZÜMLERLE GENÇLEŞİN 

Yaş almayla birlikte yüzün eski formunu kaybetmesi, kırışıklıklar ve sarkmaların vermiş olduğu rahatsızlıklar kişileri psikolojik olarak olumsuz etkiliyor. Esteworld Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Gürsel Turgut, yüz estetiğinde başarının kişiye özel uygulamalarla daha doğru biçimde sağlandığını, yüz estetiği uygulamalarında yüz germe, kök hücre yağ enjeksiyonlarının kombine uygulamaları olup bu tedavilerin tamamen kişiye özel tasarlanarak uygulandığının altını çiziyor.

Prof. Dr. Gürsel Turgut: “Yüz estetiğindeki çözümlerimiz yüzün doğal hatlarını bozmadan, ağız köşesi ve göz çevresinde çekilmiş hatların oluşmadığı ve olabildiğince 35-40 yaş görüntüsünü sağlamak üzere geliştirdiğimiz çözümlerdir. Yüz estetiğinde kişiye özel çözümlerin uygulanması bireylerin beklediği sonuca ulaşmalarında etkili olmakta. Bu süreç cihaz uygulamalarından kök hücreye kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan, yüze bütünsel bakan kombine ve son teknoloji uygulamalarıyla birlikte yapılmaktadır.” dedi.

Yüz Germe Operasyonlarında Kişiye Özel Tedavilerle Doğru Başarı Elde Etmek Mümkün 

Yaş, yer çekimi, menopoza ve andropoza bağlı cilt altı yağ dokusu kaybı, yaşam tarzı, aşırı kilo alıp verme gibi faktörler kişilerde yüz yaşlanmalarına sebep oluyor. Her insanın kendi cilt yapısı ve kemik anatomisine bağlı olarak yüz deformasyonun görünür hale gelmesi kimi kişilerde çok erken yaşlarda oluşurken kimilerinde ise daha ileri yaşlarda oluşuyor. Prof. Dr. Gürsel Turgut, tüm bu sebeplerle yaygın olarak tercih edilen yüz estetiği tedavilerinden olan yüz germe yönteminin kişiye uygun şekilde doğru planlanarak yapılmasının işlemi başarıya götürdüğünü vurguluyor.

Turgut: “Günümüzde yapılan yüz germe operasyonlarında daha çok fazla cildin alındığı ve yüzde kemik hatlarının aşırı belli olduğu, ağız köşelerinin aşırı şekilde çekildiği, genellikle bu tedavileri uygulayanların birbirine aşırı derecede benzediği göze çarpmakta. Bu neden sonuç ilişkisine bağlı olarak yaptığımız gerek ameliyat gerekse cihazda kök hücreye uzanan teknolojiler ve sahibi olduğumuz Türkiye’nin ilk kök hücre laboratuvarının da katkılarıyla kombine ve kişiye özel tedaviler geliştirebilmekteyiz.” şeklinde ifade etti.

Göz Çevresine Kök Hücreyle Doğal Gençlik 

Yaşlılığın ilk kendini gösterdiği anatomik bölge olan göz çevresinde kök hücre tedavisiyle genç ve dinamik bir görüntü elde etmek mümkün. Orta ve erken yaşlı dönemde ya da yüz germe operasyonunu tercih etmeyen kişilerin göz çevresinde sıklıkla kullanılan tedavi yönteminin kök hücre olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Gürsel Turgut: “Ameliyatsız veya hafif sedasyon uyutma teknikleri ile Periorbital GT rejuvenasyon dediğimiz göz çevresi gençleştirme işlemleri, kök hücreden yağ enjeksiyonlarına kadar uzanan farklı teknolojilerin kombine edildiği yöntemle gerçekleşmektedir.” diyor.

Bir yanıt yazın